Right menu

Warsztaty UML

Ostatnie zmiany

Nowy moduł: Obsługa składowiska odpadów

Moduł obsługi składowiska odpadów, wchodzący w skład Platformy Hetman to kolejna funkcjonalność systemu pozwalająca nie tylko sprawnie skracać czas operacji ewidencji odpadów (w tym ważenia), to także nowa jakość pracy wynikowej nad dostarczonymi informacjami.

Rozwiązania mobilne

Najnowsze technologie w służbie przedsiębiorstwa.

Idealny system do obsługi produkcji zleceniowej.

W warunkach gospodarki rynkowej, każde przedsiębiorstwo dąży do zachowania jak najlepszej płynności finansowej. Jedną z metod, jest kontrola i minimalizacja poziomu zapasów surowców i wyrobów gotowych. Z tych powodów, lub ze specyfiki produktów, firmy produkcyjne dążą do realizacji produkcji pod konkretne zamówienia odbiorców.


Moduł Obsługa Techniczna

Moduł Obsługa Techniczna jest przeznaczony do kompleksowego wsparcia pracy działów remontowych zajmujących się utrzymaniem stanu technicznego parku maszynowego i środków transportu, jak również świadczących usługi dla klientów zewnętrznych. Pozwala prowadzić szczegółową ewidencję zgłoszeń od klientów, przeglądów okresowych, napraw planowanych oraz awarii i na tej podstawie generować zlecenia remontowe. Zawierają one zestaw szczegółowych danych o osobie zlecającej i remontowanym urządzeniu, opis czynności do wykonania, wykaz niezbędnych części, na podstawie których możliwe jest wygenerowanie harmonogramu remontów, automatyczna blokada niezbędnych materiałów i części w magazynie, prognoza kosztu i czasu wykonania oraz zaplanowanie czasu pracy poszczególnych komórek remontowych. Dzięki takim informacjom możliwa jest wszechstronna analiza porównawcza kosztów rzeczywistych i planowanych remontów oraz wyznaczenie rzeczywistych kosztów eksploatacji maszyn. Wdrożenie modułu obsługi technicznej w organizacji może przyczynić się do poprawy stanu technicznego parku maszynowego, a w efekcie może to prowadzić do wzrostu produkcji i uzyskania przewagi konkurencyjnej.

Wszystkie naprawy i interwencje są dokładnie ewidencjonowane w odpowiednich kartotekach, co umożliwia łatwe ich przeglądanie, przeprowadzanie dokładnych analiz skuteczności poszczególnych czynności i wczesne wykrycie potencjalnych problemów. W przypadku maszyn produkcyjnych wymagających regularnych pomiarów udostępniono odpowiednio zaprojektowane kartoteki przechowujące ich wyniki, daty kolejnych badań, jak również wymaganych legalizacji lub kalibracji, na podstawie których generowane są specjalne raporty obrazujące historię zmian oraz plan przyszłych działań. Zgromadzone informacje pozwalają również na automatyczne wypełnianie kart pracy poszczególnych pracowników, które stanowią podstawę rozliczenia czasu pracy do wyliczenia wynagrodzenia w systemie Personel. Moduł oferuje możliwość łatwego przeglądania poszczególnych danych według definiowanych kryteriów oraz bogatą gamę raportów, które dostarczają rzetelnych informacji niezbędnych przy kreowaniu długofalowych planów rozwoju.

Moduł Obsługa Techniczna posiada, między innymi, następujące funkcjonalności:

  • generowanie zleceń remontowych na podstawie informacji o planowanych remontach, przeglądach i pomiarach okresowych (moduł Monitorowanie Produkcji)

  • automatyczne generowanie zleceń remontowych na podstawie informacji przesyłanych z hali produkcyjnej (moduł )
  • ewidencja zleceń remontowych oraz możliwość ich łatwego przeglądania i modyfikacji przy użyciu rozbudowanych filtrów
  • automatyczna rezerwacja niezbędnych części w magazynie na podstawie zlecenia remontowego (współpraca z modułem Gospodarka Magazynowa)
  • automatyczne powiązanie zleceń remontowych z dokumentami finansowymi (moduł Rachunkowość Finansowa)
  • automatyczne generowanie harmonogramów remontów na podstawie zleceń remontowych
  • możliwość łatwej edycji i dokonywania zmian w harmonogramie remontów
  • automatyczne generowanie planów pracy poszczególnych komórek remontowych na podstawie harmonogramu remontów
  • możliwość szczegółowej analizy skuteczności dokonanych remontów i napraw
  • pełna analiza kosztowa wykonanych remontów na podstawie kosztów planowanych i rzeczywistych

  • rozbudowana kartoteka maszyn, urządzeń i pojazdów z podziałem na poszczególne podzespoły i części według dowolnego stopnia szczegółowości
  • szczegółowa analiza rzeczywistych kosztów eksploatacji maszyn, urządzeń i pojazdów
  • pełna analiza prawidłowości wyników pomiarów na podstawie zdefiniowanego rejestru
  • możliwość kontroli prawidłowości eksploatacji poszczególnych maszyn, urządzeń i pojazdów na podstawie szczegółowych raportów
  • szczegółowa ewidencja czasu pracy pracowników dla celów wyliczania wynagrodzeń w systemie Personel
  • elastyczne słowniki pozwalające na łatwe dopasowanie do procesów zachodzących w organizacji
  • możliwość tworzenia własnych dokumentów oraz definiowania dodatkowych pól
  • wielokryterialne raporty pozwalające na szczegółową analizę zagadnień związanych z obsługą techniczną środków trwałych według zadanego stopnia szczegółowości